חיפוש

הזרעה

יצירת קשר

השאירי פרטים ונשוב אלייך בהקדם

אחרי שביצעתם בדיקות שונות שהרופא הנחה אתכם לבצע כחלק מבירור פוריות, ואתם עומדים להתחיל בשלב של טיפולי פוריות, ברוב המקרים, תתחילו בהזרעה מלאכותית.

ההזרעה תתבצע, בזוגות המסוגלים לייצר ביציות וזרעים אך מסיבה אחרת אינם יכולים להרות באופן טבעי, למשל כאשר ישנה ספירת זרע נמוכה או בעיות בתנועתיות הזרע, ובמצב של אישה הסובלת מאנדומטריוזיס קל עד בינוני.
במסגרת טיפולי פריון נהוג לתת זריקה אשר מטרתה לגרום לביוץ של הזקיק או הזקיקים המובילים ולאפשר תזמון טוב יותר של מועד ההזרעה. זריקה זו יכולה להנתן גם במסגרת הזרעה תוך רחמית במחזור טבעי.

ביום ההזרעה, בן הזוג יידרש להביא דגימת זרע בכלי סטרילי. אותה תצטרכו לקחת לאחת המעבדות באזור.

תקבלו מהמזכירה הנחיות ורשימה של המכונים הרלבנטים.

הנחיות‭ ‬

1. ‬לאחר‭ ‬קביעת‭ ‬התור, פנו‭ ‬(טלפונית, און ליין או פיזית) למשרד‭ ‬במרפאת‭ ‬האם‭ ‬שלכם‭ ‬בקופ"ח ‬ותבקשו‭ ‬מהמרפאה‭ ‬להנפיק‭ ‬התחייבות‭ ‬עבור‭ ‬המכון‭ ‬הנבחר, ‬תצטרכו‭ ‬לציין‭ ‬שם‭ ‬המכון‭ ‬ומועד‭ ‬הבדיקה‭ ‬שנקבעה (לא‭ ‬תונפק‭ ‬התחייבות‭ ‬ללא‭ ‬הפרטים‭ ‬הללו, גברים ללא התחייבות מהקופה יאלצו לשלם מכיסם את ההליך במכון‭(.

2. ‬הזרע‭ ‬ניתן‭ ‬באוננות‭ ‬לתוך‭ ‬כוס‭ ‬דגימה לפני הגעתך למכון (‬המכון‭ ‬ייעדכן‭ ‬אתכם‭ ‬כמה‭ ‬זמן‭ ‬לפני‭ ‬הגעתכם‭ ‬אליו). ‬

-את‭ ‬כוס‭ ‬הדגימה‭ ‬תוכלו‭ ‬לבקש‭ ‬מהאחיות‭ ‬במרפאת‭ ‬האם‭ ‬שלכם‭.‬

-צריך‭ ‬להימנע‭ ‬משפיכה‭ ‬3-2‭ ‬ימים‭ ‬לפני‭ ‬הבדיקה‭. ‬

3. ‬הדגימה תעבור ״השבחה״ במסגרתה מפרידים את הזרע מנוזל הזרע, מסלקים תאים מתים ובוררים את תאי הזרע בעלי התנועתיות הטובה ביותר. את הדגימה המסוננת תצטרכו להביא אל המרפאה (ינחו אתכם איך לשנע אלינו את הדגימה)

4. כשתגיעו למרפאה, ד״ר איסקוב יבצע שאיבה של תאי הזרע לתוך צנתר מיוחד (קטטר) שיוחדר דרך הנרתיק וצוואר הרחם ומוזרקים ישירות לרחם.

הזרעה נעשית ללא הרדמה ובד״כ לא כרוך בכאבים. בהצלחה!

חשוב!

על מנת לקצר את משך הטיפול אנו ממליצים לבצע את הבדיקות הבאות טרם הגעה למפגש הראשון עם רופא פוריות, ניתן לבקש אותן מרופא המשפחה בכל קופות החולים.

דילוג לתוכן