חיפוש

תרומת זרע

יצירת קשר

השאירי פרטים ונשוב אלייך בהקדם

תרומת זרע בד״כ מיועדת לנשים שאין להן בן זוג, או לנשים הזקוקות לזרע שלא מבני זוגן מסיבות רפואיות -פגמים ביכולת לשפיכת זרע (בעיות חסימתיות) שהן נדירות, או בבעיות הקשורות לפגמים ביצירת הזרע, המתבטאות בכמות הזרע וריכוז הזרע, שהן שכיחות יותר. בנוסף יתכנו פגמים במבנה ותנועתיות הזרע. פגמים אלה הם תולדה של יצירה בלתי מספקת או לקויה של הזרעונים באשך.

אחרי שביצעת את כל הבדיקות הרלבנטיות הדרושות שהרופא המטפל ביקש, עלייך להגיע לבנק הזרע (ציבורי או פרטי) כדי לפתוח תיק. את תקבלי קטלוג עם רשימת תורמים, תוכלי לעיין בו ולבחור תורם על פי קריטריונים כמו גיל, גובה, משקל, מבנה גוף, צבע עיניים, צבע שיער, דת, מוצא ותחביבים.

פרטי התורמים בישראל נשארים אנונימיים לחלוטין. הם לא יוכלו לדעת לעולם מי נכנסה להיריון מתרומתם ומיהם ילדיהם, ורוכשות התרומה וילדיהן לעולם לא יוכלו לדעת את זהותם. בבנקי זרע בחו"ל קיימים מסלולים שמאפשרים לדעת את זהותם של התורמים.

בישראל, מותרת תרומת הזרע רק לגברים רווקים בני 20 עד 35, אשר עברו בדיקות של מחלות, עבר ורקע סוציאלי. בנק הזרע יכול גם לפסול גבר לפי מראה חיצוני וליקויים, כגון קוצר ראייה, וזאת מאחר שרוב התורמות דורשות שהגבר יהיה נאה ללא פגמים בריאותיים. בישראל פועלים בסך הכל 12 בנקי זרע, המחולקים בין בתי חולים ציבוריים ומכונים פרטיים.

אחרי שתבחרי תורם, תיבדק ההתאמה הגנטית ביניכם, במידה והכל קשורה, תרכשי את מנת/מנות הזרע והן תישמרנה עבורך בהקפאה במעבדת בנק הזרע.

במקרה של הפריה חוץ גופית, יום-יומיים לפני הליך שאיבת הביציות, תגיעי לאיסוף מנת הזרע אל מעבדת בנק הזרע עם מכל מיוחד שתקבלי מיחידת IVF שבה את מטופלת.המעבדה תכניס את הזרע למכל הייעודי ואת באופן עצמאי תעבירי אותו ליחידה שבה תעברי את השאיבה. בהמשך, לאחר שאיבת הביציות שלך, במעבדה, יפגישו את תאי הזרע עם הביצית. לאחר מכן יחדירו את הביצית המופרית לגופך.

עלות מנות הזרע היא על קוני המנות. המחיר נע בין כמה מאות שקלים במגזר הציבורי לאלפי שקלים במכונים הפרטיים -העלות משתנה בין בנקי הזרע השונים.

קופות החולים מממנות את העלות המשמעותית של תהליך ההפריה החוץ גופית אך את מנת הזרע על האישה לקנות בעצמה.

חשוב!

על מנת לקצר את משך הטיפול אנו ממליצים לבצע את הבדיקות הבאות טרם הגעה למפגש הראשון עם רופא פוריות, ניתן לבקש אותן מרופא המשפחה בכל קופות החולים.

דילוג לתוכן