תרומת ביציות

שרות חדש: אפשרות לקבל ביציות מופרות ישירות מחו"ל להשתלה בארץ. לחצו להמשך

טיפולי פוריות

ד"ר איסקוב בעל ניסיון רב שנים בטיפולי פוריות, חבר באגודה הישראלית, האירופית והאמריקאית לפריון. להמשך

הפריה חוץ גופית

ד"ר איסקוב הינו רופא ומנהל בכיר בצוות ניהול היחידה להפריה חוץ גופית בבית חולים אלישע חיפה. לחצו להמשך

אי פוריות מכנית

אי פוריות מכנית 

עקרות מכנית מתייחסת לכל הפרעה במעבר של ביצית מהשחלה לחצוצרה או מהפרעה במעבר הביצית המופרית בדרכהמהחצוצרה לרחם או הפרעה בקליטת העובר ברחם או הפרעה בדרכו של הזרע מצוואר הרחם לחלל הרחם, לחצוצרות .מחלות שונות באברי המין - רחם, חצוצרות ושחלות - עלולות להביא פגיעה כרונית בחדירות החצוצרות ופעילותן .הפגיעה יכולה להיות חסימה שלמה או חלקית של החצוצרות. ההפרעה נוצרת עקב תהליכים דלקתיים היוצרים הידבקויות באגן. ההידבקויות יכולות להיות קלות או קשות. ההידבקויות בדרך כלל עקב PELVIC INLAMATORY DISEAS PID דלקת באגן העשויה להיות תוצאה של מחלה המועברת במין. תופעה נוספת היכולה לגרום להידבקויות היא מחלת האנדומטריוזיס.

אנדומטריוזיס

האנדומטריום היא רירית המרפדת את הרחם. היא צומחת כל חודש בעקבות גירוי הורמונלי של אסטרוגן ופרוגסטרון ומתקלפת כל חודש עם המחזור. אנדומטריוזיס היא מחלה שבה נמצאת רירית הרחם במקומות שונים מחוץ לחלל הרחם. המקומות השכיחים הם אזור האגן הקטן, הרחם, השחלות, על פניהחצוצרות וכן במקומות רחוקים כמו ריאות ורירית האף .שכיחות התופעה בארצות הברית עומדת על 10% מכלל הנשים ו-25% מן הנשים העקרות. בארץ מספר המקרים קטן משמעותית.הטיפול בתופעה מתחלק לטיפול תרופתי וטיפול כירורגי.

טיפול תרופתי: תרופות הבולמות את פעילות בלוטת יותרת המוח אנלוגיים ואנטאגגוניסטים (של(GNRH  תרופה הנקראת דקפפטיל. הטיפול התרופתי מכוון למניעת פעילות שחלתית לתקופה של עד 6 חודשיםאו יותר. ניתן לקבל אפקט דומה גם על ידי טיפול בגלולות.

טיפול כירורגי: לאפרוסקופיהבמטרה להפריד את ההידבקויות או כריתה של ציסטות אופייניות לאנדומטריוזיס.הטיפול הטוב ביותר הוא כניסה להריון או באופן ספונטני או בעזרת טיפולים מטיפולי גרימת ביוץ ועד להפריה חוץ גופית.

אמצעים אבחנתיים באי פוריות מכנית:

  1. צילום רחם וחצוצרות
  2. לאפרוסקופיה
  3. היסטרוסקופיה

אמצעים אבחנתיים באי פוריות מכנים

צילום רחם וחצוצרות

בבדיקה זו מזריקים חומר ניגוד דרך צוואר הרחם, ותחת שיקוף הרנטגן צופים במבנה הרחם, במילוי החצוצרות, במעבר החומר דרך החצוצרה ובפיזורו בחלל הבטן. באמצעות הצילום ניתן לאבחן פגמים בחלל הרחם (הידבקויות תוך-רחמיות), חסימות בחצוצרות, הידבקויות סביב החצוצרות וכן אי-ספיקה (הרחבה) של צוואר הרחם.

לאפרוסקופיה

בדיקה הנעשית בהרדמה כללית ובחדר ניתוח. ממלאים את חלל הבטן בגאז (2CO), מבצעים חתך קטן בדופן הבטן באזור הטבור ומחדירים מכשיר אופטי (מעין טלסקופ דקיק) המאפשר הסתכלות ישירה על איברי האגן בעזרת מצלמה ומסך טלוויזיה. בהמשך ניתן להזריק חומר צבע דרך צוואר הרחם תוך מעקב אחר מעבר החומר בחצוצרות. באמצעות הלפרוסקופיה ניתן אפוא לאבחן בדייקנות אם קיימת פגיעה בחצוצרה אחת או בשתיהן, מהי חומרת הפגיעה ואיזה טיפול מתאים למקרה.

היסטרוסקופיה

בבדיקה זו מוחדר לחלל הרחם מכשיר אופטי עדין (הדומה ללאפרוסקופ), המאפשר לאבחן ממצאים בחלל הרחם, כמו הידבקויות, שרירנים, פוליפים או פגמים מולדים (כגון מחיצות) במבנה הרחם. פגמים כאלה עשויים להפריע להשתרשות העובר ברחם או למנוע התפתחות תקינה של ההריון ולגרום להפלה .הבדיקה מבוצעת ללא הרדמה או בהרדמה מקומית .בשלב ראשון ההיסטרוסקופיה מתבצעת לצורך אבחון. במידה שאובחנה בעיה, ניתן לבצע היסטרוסקופיה ניתוחית (בהרדמה כללית), כלומר להפריד הידבקויות או לכרות שרירן (מיומה) או פוליפ בחלל הרחם. הטיפול בעקרות המכנית התבצע בעבר באמצעות ניתוחים משקמים של החצוצרות (טובופלסטיקה), אולם מאז החל עידן ההפריה החוץ-גופית, הפך טיפול זה לטיפול העיקרי והמוצלח במקרים אלו.

הפריה חוץ גופית בשיתוף קופות החולים

לקביעת תור התקשרי: 054-6731988 / 04-8761022

או לחצי ליצירת קשר באמצעות הטופס באתר

פרטי התקשרות

  • טלפון: 054-6731988  |  04-8761022
  • כתובת: בית החולים אלישע, רח' יאיר כ"ץ 12, חיפה
  • מרפאת מטרניטי, דרך עכו 194, קריון, קרית ביאליק
  • כנסו לעמוד הפייסבוק שלי